Al - Sat Bölümü ile Nasıl Kripto Para Alabilirim?

Al - Sat Bölümü ile Nasıl Kripto Para Alabilirim?


Bitexen  ana sayfasında yer alan Al/Sat bölümü üzerinden emir defterini, emir geçmişini ve gerçekleşen son emirle oluşan güncel fiyatı kolayca ve anlık olarak takip edebilirsiniz.  Bitexen’de  limit emir, piyasa emir ve stop emir ile dijital varlık alım emrinizi verebilirsiniz.   

Fiyat ve miktar alanlarını ayrı ayrı doldurmak istemiyorsanız, emir defterindeki herhangi bir satıra tıklayarak o satırdaki fiyatı ve miktarı emir tahtasına hızlıca çekebilirsiniz. Kullanılabilir bakiyenizin belirli bir yüzdesini kullanmak isterseniz emir tahtasının alt bölümünde yer alan yuvarlak butonu çizgi üzerinde kaydırarak bakiyenizi belirleyeceğiniz yüzdeler halinde kullanabilirsiniz.   


Bitexen’de  kullanabileceğiniz emir çeşitleri hakkında detaylı bilgi aşağıda yer almaktadır.  

1.  Limit Emir  


Limit emir, işlem yapmak istediğiniz miktarı ve fiyatı belirleyerek verdiğiniz emir türüdür. Verdiğiniz emir, piyasa fiyatına ulaşmadıkça emriniz gerçekleşmez. Limit emir türünde verdiğiniz emirlerin gerçekleşme garantisi bulunmamaktadır.    

Bu emir tipinde doldurmanız gereken alanlar aşağıdaki gibidir;  


 1. Limit Fiyatı:  Alış emri verirken   kripto para biriminin alınmak istendiği fiyat bilgisini ifade eder.   
 1. Miktar:  İşlem gerçekleştirmek istediğiniz kripto para adedini ifade eder.  
 1. Toplam:  Belirlemiş olduğunuz limit fiyatı ve miktara göre hesaplanan toplam maliyeti ifade eder. 

2.  Piyasa Emir 

Piyasa emri derinlik tablosundaki en iyi fiyattan işlem yapmanızı sağlar. Eğer en iyi fiyatta sizin alış emrinizi karşılayacak kadar derinlik yok ise, emrinizin kalanı bir sonraki en iyi fiyattan gerçekleşir.  

Piyasa emir, küçük fiyat oynamaları ile zaman kaybetmeden hızlıca işlem yapmak için ideal emir türüdür.  


 1. Miktar:  İşlem gerçekleştirmek istediğiniz kripto para adedini ifade eder.  
 1. Toplam (yaklaşık):  Belirlemiş olduğunuz miktar ile almak istediğiniz kripto paranın güncel fiyatına göre yaklaşık olarak hesaplanan toplam maliyeti ifade eder.   

3.  Stop Emir  

Stop emir, genellikle daha az zarar etmek veya kârı korumak amacıyla kullanılan şartlı emirler girilmesini sağlayan emir türüdür.   


 1. Tetikleyici Fiyat:  Piyasa fiyatının tetikleyici fiyat seviyesine gelmesi ile emrin koşulu gerçekleşmiş olur. Böylece emir, limit fiyatı veya güncel piyasa fiyatı dikkate alınarak emir tahtasına girilir. 
 2. Limit Fiyatı:  Stop – limit emirde yer alan limit fiyat; güncel fiyatın tetikleyici fiyata gelmesiyle birlikte emrin, emir tahtasına işleneceği limit fiyatı ifade eder. Güncel piyasa fiyatı, limit fiyatına ulaşmadıkça emir gerçekleşmez.
 3. Miktar:  İşlem gerçekleştirmek istediğiniz kripto para adedini ifade eder.
 4. Toplam:  Belirlemiş olduğunuz limit fiyatı ve miktarına göre hesaplanan toplam maliyeti ifade eder.                         


Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesine sahip dijital para alım satım platformu  Bitexen , gelişmeye ve güncel kalmaya devam ediyor. 


Uygulamayı İndirin
Sosyal Medya Hesaplarımız

  • Related Articles

  • Hızlı Al - Sat Bölümü ile Nasıl Kripto Para Alabilirim?

   Bitexen  ana sayfasında yer alan Hızlı Al / Sat bölümü üzerinden 10 binden fazla işlem çiftinde tek tıkla ve kolayca işlem yapabilirsiniz. Hızlı Al / Sat yapısında kripto varlık alış işlemlerinizi işlem limitleri dahilinde, iki emir türü kullanarak ...
  • Hızlı Al - Sat Bölümü ile Nasıl Kripto Para Satabilirim?

   Bitexen  ana sayfasında yer alan hızlı al / sat bölümü üzerinden 10 binden fazla işlem çiftinde tek tıkla ve kolayca işlem yapabilirsiniz. Hızlı al / sat yapısında dijital varlık satış işlemlerinizi işlem limitleri dahilinde, iki emir türü kullanarak ...
  • Al - Sat Bölümü ile Nasıl Kripto Para Satabilirim?

                                        Bitexen   ana sayfasında yer alan Al / Sat bölümü üzerinden emir defterini, emir geçmişini ve gerçekleşen son emirle oluşan güncel fiyatı kolayca ve anlık olarak takip edebilirsiniz.   Bitexen’de   limit emir, ...
  • Al - Sat ile Hızlı Al - Sat Nedir?

   Hızlı Al - Sat  yapımız, birçok global platform ile entegre şekilde çalışarak piyasadaki en derin likiditeyi bulup, işlem yapmak istenilen çiftteki en iyi fiyatı sizlere sunmaya çalışır. Hızlı Al - Sat’ ın  amacı en çok talep gören  coin’ler  için ...
  • Hızlı Al-Sat Nedir?

   Kripto para piyasası diğer tüm yatırım piyasalarına oranla çok daha hızlı değişen, neredeyse saniyelerin önemli olduğu bir yapıya sahiptir. Bitexen olarak kullanıcılarımızdan gelen talepler doğrultusunda, piyasadaki hızlı değişimleri yakalamaya ve ...