Bitexen'e 10 Adet Yeni Coin Eklendi!

Bitexen'e 10 Adet Yeni Coin Eklendi!

Bitexen, yatırımcılar için yelpazesini genişletiyor ve kullanıcılarının talepleri doğrultusunda platformuna yeni dijital varlıklar eklemeye devam ediyor. Son güncelleme ile birlikte Stacks (STX), Reef Finance (REEF), Terra Virtua Kolect (TVK), BakeryToken (BAKE), Coti (COTI), Flamingo (FLM), Chromia (CHR), Orion Protocol (ORN), Mithril (MITH) ve The Sandbox (SAND) artık Bitexen'de! Bitexen’in platformuna eklediği yeni kriptoparalar şöyle;

Stacks (STX)Eski adı Blockstack olan bu proje 2020 yılı 4. çeyreğinde Stacks adını almıştır. Stacks Bitcoin’e akıllı sözleşmeleri ve merkeziyetsiz finans uygulamalarını getirmek amacıyla oluşturulmuştur. Stacks, Bitcoin’in muhafazakar yapısına dokunmadan bu işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Projenin yerel kripto para birimi ise STX’dir. STX, akıllı sözleşmelerin yürütülmesini teşvik etmek ve işlemleri işlemek için Stacks 2.0 blokzincirine yeni dijital varlıkları kaydetmek için kullanılan kripto para birimidir. 

Reef Finance (REEF)DeFi (merkeziyetsiz finans) için bir ekosistemdir. Polkadot tarafından destekli olan bu proje, bir çok zincirli akıllı getiri motoru ve likidite toplayıcısıdır. Reef Finance bireysel yatırımcılara teknik engeller ve karmaşık yollar olmadan merkeziyetsiz finansa erişmenin bir yolunu sunmaktadır. Reef Finance bu sayede merkeziyetsiz finans ürünlerinin benimsenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Reef Finance’in yerel kripto para birimi ise REEF’tir. REEF, platform üzerindeki yönetim ve karar verme işlemlerinin yanı sıra ağdaki tüm işlem ücretleri için de bir ödeme yöntemidir.

Terra Virtua Kolect (TVK)NFT sanatçılarının ve koleksiyoncularının etkileşime girmelerine imkan sağlayan bir NFT pazar yeridir. Terra Virtua Kolect, PC, Mobil ve VR dahil olmak üzere tüm alanları kapsamakta ve bu platformlarla etkileşim içerisine girmeye olanak sağlamaktadır. Terra Virtua, kullanıcıların hem çevrimiçi hem de sanal gerçeklik yoluyla deneyimlenebilen dijital sanata sahip olmalarını sağlamakta ve kullanıcılara bu dijital varlıkların topluluk içinde alınıp satılması imkanını vermektedir.

BakeryToken (BAKE)BakerSwap ekosisteminin bir parçası olan BakeryToken Eylül 2020'de piyasaya sürülmüştür. Likidite sağlayıcıları, BakerySwap'in alım satım ücretlerinden pay almak ve BakerySwap'in yönetişim sürecinin bir parçası olarak oylamaya katılmak için kullanılabilen BAKE Tokenleri ile ödüllendirilmektedir. BakerySwap, Binance Smart Chain'e (BSC) dayalı, merkezi olmayan bir otomatik pazar oluşturma (AMM) protokolüdür.

Coti (COTI): Kuruluşların kendi ödeme çözümlerini oluşturmasının yanı sıra zamandan ve paradan tasarruf etmek için herhangi bir para birimini dijitalleştirmesine olanak tanıyan ilk kurumsal düzeyde fintek platformu olarak kendisini pazarlamaktadır. COTI, merkeziyetsiz ödemeler için optimize edilmiş ve traderlar, hükümetler, ödeme uygulamaları ve sabit koin ihraççıları tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış dünyanın ilk blokzincir protokollerinden biridir.

Flamingo (FLM)NEO blokzinciri üzerinde yer alan bir merkeziyetsiz finans platformudur. Flamingo merkeziyetsiz finans uygulamalarını tek bir ekosistemde birleştirmektedir. Flamingo aynı zamanda bir çapraz blokzincir varlık ağ geçidi, likidite havuzu ve merkezi olmayan bir yönetim organizasyonudur.

Chromia (CHR)Chromia merkeziyetsiz uygulamalar için ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi amaçlayan bir blokzincir platformudur. Blokzincir oluşturmak için kendi doğrulayıcı ağını kullanması bakımından birçok platforma benzese de her doğrulayıcının kendisine ait veri tabanı olması bakımından özgün bir yapıya sahiptir. 2014 yılından beri kripto sektöründe faaliyet gösteren İsveç menşeli ChromaWay tarafından piyasaya sürülen platform, Ethereum’daki sharding benzeri bir mekanizmayla kolaylıkla yan zincirler oluşturularak geliştiricilerin daha tanıdık olduğu dillerde; kendi tokenlerine, işlem ücreti birimlerine ve yönetişim sistemlerine sahip uygulama geliştirmesine imkân tanımaktadır. İşlemlerin düşük ücretlerle ve maksimum 2 saniyede gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. CHR ise bu platformun blok ödülü olarak dağıtılan yerel tokenidir, DApplerde CHR tokeni kullanılmaktadır ve işlem ücretleri doğrulayıcılara CHR ile ödenmektedir. Uygulamalara yatırım yapanlar kâr paylaşımı sözleşmeleriyle paylarını CHR olarak alabilmektedir. 

Orion Protocol (ORN): Orion Protocol kripto piyasasındaki merkezi ve merkeziyetsiz olmak üzere çok sayıda dijital varlık platformunun sahip olduğu bütün likiditeyi tek bir merkeziyetsiz platformda birleştirerek tek bir API aracılığıyla kullanıcılara sunmaktadır. Bu şekilde kullanıcıların kripto alım satım deneyimini kolaylaştırmakta ve çok sayıda platformu kullanmanın beraberinde getirdiği riskleri minimize etmektedir. Kullanıcının Orion aracılığıyla verdiği emirler birden çok platforma yönlendirilmekte ve bunlar arasında en uygun fiyatı bularak emirleri gerçekleştirmektedir. Bu şekilde çok farklı veri ve API tipini de birleştirerek entegre bir portföy yönetimi ortaya koymaktadır. 

Mithril (MITH): Kullanıcıların ürettiği içerikler için ödüllendirildiği merkeziyetsiz bir sosyal medya platformudur. İçerik üreticileri aldıkları beğeni, yorumlar ve paylaşımlarla orantılı bir şekilde ödül almaktadır. Mevcut sosyal medya platformlarıyla iş birlikleriyle ekosistemini geliştiren merkeziyetsiz Mithril ağındaki sosyal medya, arkadaşlık ve yayıncılık uygulamaları kullanarak ERC-20 standardına uygun MITH tokeni harcanıp kazanılabilmektedir. Bu sürece sosyal madencilik adı verilmiştir. Mithril Vault cüzdanı bu tokenlerin saklanması ve diğer tokenlerle değiştirilmesi için kullanılabilmektedir. 

The Sandbox (SAND): Ethereum blokzincirinde geliştirilmiş, kullanıcıların bir oyun içerisinde dijtal varlık oluşturup bunların alım satımını gerçekleştirebildiği bir sanal gerçeklik dünyasıdır. Merkeziyetsiz otonom organizasyon ve eşsiz token (NFT) deneyimini birleştiren bu platform, kullanıcıların oyun oynayarak kazanç elde edebilmesini sağlayarak blokzincir dünyası ve oyunları birbirine daha da yakınlaştırmayı amaçlamaktadır. Platformun hizmet tokeni SAND, oyun içerisinde alım satım yapılabilmesini sağlamaktadır. 

Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesine sahip dijital para alım satım platformu Bitexen, gelişmeye ve güncel kalmaya devam ediyor.
Şimdi Bitexen uygulamasını indir, yüzden fazla altcoin alım satım imkanını kaçırma!


               
  • Related Articles

  • Bitexen'e 11 Adet Yeni Coin Eklendi!

   Yatırımcılarına sunduğu dijital varlıklara her geçen gün yenilerini ekleyen Dijital Varlık Alım-Satım Platformu Bitexen hız kesmiyor. Wing, Decred, Filecoin, Lisk, Siacoin, Civic, Kusama, Uniswap, Bittorrent, Ocean Protocol ve Maker’ı da ekleyerek ...
  • BITEXEN 6 YENİ COIN LİSTELEDİ

   BITEXEN ÜRÜN YELPAZESİNİ GENİŞLETMEYE DEVAM EDİYOR Dijital Varlık Alım-Satım Platformu Bitexen, son güncellemeyle birlikte DATA, BURGER, NEAR, ALICE, WIN ve KLAY coinlerini de platformuna ekledi. Dijital Varlık Alım-Satım Platformu Bitexen, kendi ...
  • 6 Yeni Coin Bitexen’de!

   LRC (Loopring), MBOX (Mobox), OXT (Orchid), DYDX (dYdX), GALA (Gala), STORJ (Storj) kripto paralarını ürün yelpazesine ekleyecek olan Bitexen Dijital Varlık Alım Satım Platformumuz, en geniş ürün çeşitliliğiyle hizmet sunmaya ve gelişmeye devam ...
  • Platformumuzda 9 Yeni Coin Listeledik

   Dijital Varlık Alım-Satım Platformu Bitexen, son güncellemeyle birlikte C98, TRU, CTSI, MINA, FIS, EPS, LINA, FLOW ve POLY coinlerini de platformuna ekledi.  Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesine sahip Dijital Varlık Alım-Satım Platformu Bitexen, ...
  • BİTEXEN 8 YENİ COİN LİSTELEDİ!

       BITEXEN ÜRÜN YELPAZESİNİ GENİŞLETMEYE DEVAM EDİYOR!  Dijital Varlık Alım-Satım Platformu Bitexen, son güncellemeyle birlikte AXS, FTT, OGN, ALPHA, DODO, SUPER, AUDIO ve DEGO coinlerini de platformuna ekledi.    Dijital Varlık Alım-Satım ...