BTXN Coin Hakkında Sık Sorulan Sorular

BTXN Coin Hakkında Sık Sorulan Sorular

1. Toplam Kaç Adet BTXN Coin Üretilecek?
Sadece 15 milyon adet BTXN Coin kripto-parası üretilecek ve bu sayıya ulaşıldıktan sonra yeni BTXN Coin üretimi yapılamayacaktır.

2. Hangi Fiyattan Satacaksınız?
BTXN Coin’ler, Bitexen tarafından kullanıcılara ücret karşılığı satılmaz, kullanıcılara ücretsiz olarak dağıtılır. BTXN Coin tahtalarında kullanıcılar kendi aralarında kendi belirledikleri fiyatlardan alım satım gerçekleştirebilecektir.

3. BTXN Coin Kimlere Dağıtılacak?
5 milyon BTXN Coin, Bitexen’e üye olup hesabını onaylatan kullanıcılara ve bu kullanıcılara referans olan kullanıcılara dağıtılacak. Geri kalan BTXN Coin’ler, periyodik olarak düzenlenecek kampanya ve yarışmalarla yine kullanıcılara dağıtılacak.
5 Milyon Coin dağıtımının ardından, 22.09.2020 tarihi itibari ile üyelik ve referans kampanyası kapsamında dağıtılan BTXN Coin kampanyası tamamlanmıştır.

4. Herkese Eşit Miktarda mı Dağıtılacak
İlk kullanıcılara daha çok olacak şekilde; BTXN Coin Dağıtım ve Geri Alım Planı'nda ifade edilen dağıtım yöntemi izlenecektir.​​​​

5. BTXN Coin’lerim Hesabıma Ne Zaman Geçecek?
Gün içerisinde sistem otomatik olarak kullanıcı üyelik onay durumlarını kontrol ederek onaylı kullanıcılara ve referans olan kullanıcılara BTXN Coin aktarımlarını gerçekleştirecektir.

6. Ne Kadar BTXN Coin Dağıtıldığını Görebilecek Miyim?
Evet, sistem üzerinde güncel dağıtılan miktarı ve içerisinde bulunulan aşamayı yayınlamaktayız. Buraya tıklayarak Dağıtım&Geri Alım Bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

7. Referans Olduğum Kullanıcılar için Ne Kadar BTXN Coin Aldığımı Görebilecek Miyim?
Evet, kullanıcı panelinizde referans olduğunuz her bir kullanıcı için ne kadar BTXN Coin aldığınızı izleyebileceksiniz.

8. Geri Alım Dönemlerinden Ne Kadar BTXN Coin Alacaksınız?
Her geri alım döneminde, alım için kullanacağımız kripto-para miktarını önceden açıklayacağız. Ne kadar BTXN Coin alabildiğimiz, işlem tahtalarında oluşan fiyatlarla belirlenecektir. Dağıtım&Geri Alım Bilgilerinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

9. Daha Fazla BTXN Coin Sahibi Olmak İstiyorum, Belirli Fiyattan Toplu Alım Yapabilir Miyim?
BTXN Coin bir ICO olmadığından biz platform olarak BTXN Coin satmıyoruz, ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Daha fazla BTXN Coin sahibi olmak istiyorsanız, daha fazla arkadaşınıza referans olabilir, BTXN Coin işlem tahtalarında diğer kullanıcılardan BTXN Coin alabilir veya ödüllü yarışmalara katılabilirsiniz.

10. Bitexen, BTXN Coin'leri Ne Zaman Satın Alacak?
BTXN Coin'lerin dağıtım başlangıcı 1 Ağustos 2018 olarak belirlenmiştir.
Takip eden her çeyrek yılın bitimini izleyen 3 gün boyunca Bitexen, o dönemde elde ettiği kripto-para gelirinin %50’si ederinde BTXN Coin’i, açmış olduğu BTXN Coin tahtalarındaki piyasa fiyatlarından düzenli olarak satın alacaktır ve Blockchain üzerinde imha ederek tedavülden kaldıracaktır. 
Halen Bitexen tarafından satın alınmamış ve yok edilmemiş BTXN Coin olduğu sürece düzenli olarak satın almalar devam edecektir.

11. BTXN Coin Alımı Yaparken Bitexen Tavan Fiyatı Belirleyecek Mi?
14 milyon BTXN Coin geri alınana kadar fiyat ne kadar yüksek olursa olsun BTXN Coin işlem tahtalarından alım yapılacak, son 1 milyon BTXN Coin alınırken ise son 1 yıldaki ortalama BTXN Coin fiyatı tavan fiyat olarak belirlenerek emir girilecektir.

12. Geri Alım Programı Sırasında Bitexen Piyasaya Emirleri Hangi Tipten Girecek?
Piyasa yapıcı ve piyasa alıcı olarak her iki tipten de emir girerek alımlar yapılacak, piyasa yapıcı alım emirlerimize satış olmaması durumunda piyasa fiyatı üzerinden alımlar yapılacak.

13. BTXN Coin’lerimi Ne Zaman Satmalıyım?
BTXN Coin modeli, işlem hacminin kullanıcı sayısıyla artması ve dolaşımdaki coin miktarının düzenli geri alımlarla azalması sonucunda BTXN Coin'in değer kazanması prensibine dayanır. Daha fazla kazanç için BTXN Coin'lerinizi uzun süre elinizde tutabileceğiniz gibi, piyasa fiyatı kazanç hedefinizi karşıladığı anda da, BTXN Coin işlem tahtalarında satış gerçekleştirebilirsiniz.

14. BTXN Coin Dağıtımın ICO’dan Farkı Nedir?
Kripto-para piyasasında yüzlerce örneği olan ve temel amacı topluluk fonlaması (crowd funding) olan ICO’lar, belli bir takvim içerisinde, size belli bir bedel karşılığı blok zincir üzerinde üretmiş oldukları token’ların satışını yaparak, projeleri için gerekli fonları sağlamak amaçlıdır.

ICO için üretilen kripto- paraların bir kısmı kurucu ve yatırımcılara ayrılır ve kalan kısmı ise belirlenen bir fiyat üzerinden kullanıcılara satılır. Bu token’ları satın alarak, bir nevi projeye fon sağlayarak yatırım yapmış olursunuz. Projenin başarılı olması durumunda, sahip olduğunuz token’lar satın almış olduğunuz ederin üzerine çıkarak size kazanç sağlayabileceği gibi, tersi durumda yapmış olduğunuz yatırım zarar ile de sonuçlanabilir.

BTXN Coin’lerin tamamı Bitexen tarafından ücretsiz olarak kullanıcılarına dağıtılacaktır.

15. BTXN Coin Dağıtım ve Geri Alım Koşulları Değişir Mi?
Bitexen, aşağıda belirtilen durumların gerçekleşmesiyle sınırı olmak kaydıyla, bu dökümanda belirtilen BTXN Coin dağıtım ve geri alım şartları hakkında değişiklik yapma hakkını saklı tutar:

Bitexen'in kripto-para alım satım platformu faaliyetlerini, komisyon gelirlerini ve muhasebe işleyişini doğrudan etkileyecek yasal düzenlemelerin yapılması,
1 Ocak 2019 tarihinde, o güne kadar kullanıcılara dağıtılan BTXN Coin miktarının 1.000.000'dan az olması,
Bitexen, yukarıda belirtilen durumlardan herhangi biri gerçekleştiğinde, kullanıcılarına yenilenen koşullarla ilgili bilgilendirmeleri ivedilikle yapmayı taahhüt eder.


               

  • Related Articles

  • EXEN Coin BTXN Coin Dönüşümü

   Değerli kullanıcılarımız, EXEN Coin isminin BTXN Coin olarak değiştirilmesi amacıyla 16 Ekim itibarıyla başlatılan çalışmalar sonucunda; EXEN alım-satım ve yatırma-çekme işlemleri 21 Ekim Perşembe 00:00'da durdurulacak, BTXN tahtasında işlemler 21 ...
  • BTXN Coin Referans Ödül Etkinliği

   01.06.2020 tarihinden itibaren referans kodu ile üyelik oluşturan kullanıcıların, kendi hesaplarını onaylaması ve minimum 1 TL yatırma işlemi gerçekleştirilmesi ardından ödül BTXN Coinler referans sahibi hesabına yüklenmiştir.   Bitexen’de hesap ...
  • CryptoCamp Turkey Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

   Eğitime kimler katılabilir? Crypto Camp eğitimine katılım için 18 yaş sınırı vardır. Üniversite seviyesinde öğrenciler ve/veya çeşitli sektörlerde çalışan tüm profesyoneller başvuruda bulunabilir. Katılımcılar eğitim kayıtlarını eğitim sonunda ...
  • 2 Yeni Coin Bitexen'de!

   USD Coin (USDC) ve ApeCoin (APE) kripto paralarını ürün yelpazesine ekleyen Bitexen Dijital Varlık Alım Satım Platformumuz, en geniş ürün çeşitliliğiyle hizmet sunmaya ve gelişmeye devam ediyor. Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesine sahip Dijital ...
  • Bitexen TESFED Türkiye Kupası Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

   1)    Bitexen TESFED Türkiye Kupası 2020’ye nasıl başvuru yapabilirim? Türkiye Espor Federasyonu’nun resmî turnuva sitesi http://bit.ly/bitexentesfed üzerinden başvuru formlarına ulaşabilirsiniz. 2)    Bitexen TESFED Türkiye Kupası 2020’nin toplam ...