EXEN Coin Geri Alımı Nasıl Gerçekleşir?

EXEN Coin Geri Alımı Nasıl Gerçekleşir?

Bitexen, her ay, elde ettiği kripto-varlık gelirlerinin yarısını ve EXEN Coin'den elde ettiği gelirin tamamını kullanarak, kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıttığı EXEN Coin'leri platform üzerinden geri satın alır ve satın aldığı EXEN Coin'leri Ethereum blokzinciri üzerinde imha eder.

Bitexen, EXEN Coin'leri Neden Geri Alır?
Toplamda 15 Milyon üretilen EXEN Coin'lerin dolaşımdaki miktarı her geri alımla birlikte kalıcı olarak azalır. Böylece, düzenli olarak arzı azalan EXEN Coin'lerin üzerinde artış yönünde bir fiyat baskısının oluşması hedeflenir.

Ne Kadarlık Geri Alım Yapılır?
Bitexen, geri alım dönemleri öncesinde, elde ettiği kripto-varlık gelirlerini ve geri alımda kullanılacak miktarları https://www.bitexen.com/exen-stats adresinden düzenli olarak açıklar. Bitexen'in elde etmiş olduğu kripto-varlık gelirlerinin yarısı ve EXEN Coin gelirlerinin tamamı belirli periyotlarda geri alım için kullanılır. Buraya tıklayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Geri Alımlar Hangi Fiyattan Gerçekleşir?
Geri alımlar, EXEN/TRY alım-satım tahtası üzerinde gerçekleşir. Bitexen, geri alım tarihleri boyunca, EXEN/TRY alım-satım tahtasında kullanıcılar arasındaki alım-satım işlemlerinden belirlenen market fiyatına göre geri alım emirleri girer ve EXEN Coin geri alımını gerçekleştirir. Buraya tıklayarak detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Geri Alımlar Ne Zamana Kadar Devam Eder?
Geri alımlar, tüm EXEN Coin'ler geri alınana kadar her ay gerçekleşmeye devam eder.

Hesabımdaki EXEN Coin'ler Etkilenir mi?
Bitexen, geri alımları EXEN/TRY alım-satım tahtasında verilmiş olan satış emirleri üzerinden gerçekleştirir. Bu yüzden hesabınızdaki EXEN Coin'ler, siz EXEN/TRY alım-satım tahtasında satış emri vermediğiniz sürece sizden geri alınmaz. 
EXEN Coin'i dilerseniz uzun vadede değerlendirmek için hesabınızda tutabilirsiniz veya EXEN/TRY alım-satım tahtasını kullanarak Türk Lirası karşılığında başka kullanıcılara satabilirsiniz. Dilerseniz yine EXEN/TRY alım-satım işlem tahtalarını kullanarak başka kullanıcılardan EXEN Coin satın alabilirsiniz.

İmha Edilen EXEN Coin'leri Nasıl Görebilirim?
EXEN Coin'in her ay yapılan yakım işlemlerini buraya tıklayarak düzenli olarak takip edebilirsiniz.


Ne Kadar EXEN Coin İmha Edildi?

Ocak 2019 içerisinde yapılan ilk geri alımda, toplam 69.003,74 EXEN geri alınarak Ethereum üzerinde imha edildi.
Nisan 2019 içerisinde yapılan ikinci geri alımda, toplam 90.678,27 EXEN geri alınarak Ethereum üzerinde imha edildi.
Temmuz 2019 içerisinde yapılan üçüncü geri alımda, toplam 106.302,64 EXEN geri alınarak Ethereum üzerinde imha edildi.
Ekim 2019 içerisinde yapılan dördüncü geri alımda, toplam 50.923 EXEN geri alınarak Ethereum üzerinde imha edildi.
Ocak 2020 içerisinde yapılan beşinci geri alımda, toplam 34.318,38 EXEN geri alınarak Ethereum üzerinde imha edildi.
Nisan 2020 içerisinde yapılan altıncı geri alımda, toplam 41.406,99 EXEN geri alınarak Ethereum üzerinde imha edildi.
Mayıs 2020 içerisinde yapılan yedinci geri alımda, toplam 81.792,76 EXEN geri alınarak Ethereum üzerinde imha edildi.
Haziran 2020 içerisinde yapılan sekizinci geri alımda, toplam 86.646,46 EXEN geri alınarak Ethereum üzerinde imha edildi.
Temmuz 2020 içerisinde yapılan dokuzuncu geri alımda, toplam 59.909,98 EXEN geri alınarak Ethereum üzerinde imha edildi.
Ağustos 2020 içerisinde yapılan onuncu geri alımda, toplam 44.391,92 EXEN geri alınarak Ethereum üzerinde imha edildi.
Eylül 2020 içerisinde yapılan onbirinci geri alımda, toplam 45.632,88 EXEN geri alınarak Ethereum üzerinde imha edildi.
Ekim 2020 içerisinde yapılan onikinci geri alımda, toplam 59.702,17 EXEN geri alınarak Ethereum üzerinde imha edildi.
Kasım 2020 içerisinde yapılan onüçüncü geri alımda, toplam 93.063,13 EXEN geri alınarak Ethereum üzerinde imha edildi.
Aralık 2020 içerisinde yapılan ondördüncü geri alımda, toplam 131.918,61 EXEN geri alınarak Ethereum üzerinde imha edildi.
Geri alım dönemleri sonunda, toplamda 995.690,93 EXEN geri alınarak imha edilmiş oldu.

Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesine sahip dijital para alım satım platformu Bitexen, gelişmeye ve güncel kalmaya devam ediyor.

  • Related Articles

  • EXEN Coin Nasıl Çalışır?

   Kullanıcılar, kripto-para ile ilgilenen tanıdıklarına bizi referans göstererek yeni kullanıcılar kazandırmak suretiyle, belirli sayılarda EXEN’e ücretsiz olarak sahip olurlar. Kullanıcılar, EXEN Coin’lerinin miktarını artırmak için Bitexen’e daha ...
  • EXEN Coin Nedir?

   EXEN Coin Nedir? EXEN Coin, Bitexen tarafından Ethereum blok zinciri üzerinde ERC-20 token standardı ile sadece 15 milyon adet üretilen yeni bir kripto-paradır. EXEN Coin, Bitexen kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıtılır. EXEN Coin, Bitexen ...
  • EXEN Coin'in Dağıtım ve Geri Alım Planı Nasıl?

   Kullanıcılara EXEN Coin dağıtımları 4 aşama şeklinde yapılır. Her bir aşama, bir önceki aşamadaki EXEN Coin’lerin tamamının dağıtılmış olması koşulu ile başlar. Her yeni aşamada dağıtımı yapılacak toplam EXEN Coin miktarı sabit kalırken, ...
  • EXEN Coin Hakkında Sık Sorulan Sorular

   1. TOPLAM KAÇ ADET EXEN COIN ÜRETİLECEK? Sadece 15 milyon adet EXEN Coin kripto-parası üretilecek ve bu sayıya ulaşıldıktan sonra yeni EXEN Coin üretimi yapılamayacaktır. 2. HANGI FİYATTAN SATACAKSINIZ? EXEN Coin’ler, Bitexen tarafından kullanıcılara ...
  • EXEN Coin'i Nasıl Değerlendirebilirim?

   Hesabınıza yüklenen EXEN Coin'i dilerseniz uzun vadeli değerlendirmek için hesabınızda tutabilirsiniz veya EXEN/TRY alım-satım tahtasını kullanarak Türk Lirası karşılığında başka kullanıcılar ile alım satım gerçekleştirebilirsiniz. Bitexen, her ay, ...