EXEN Coin Hakkında Sık Sorulan Sorular

EXEN Coin Hakkında Sık Sorulan Sorular

1. TOPLAM KAÇ ADET EXEN COIN ÜRETİLECEK?
Sadece 15 milyon adet EXEN Coin kripto-parası üretilecek ve bu sayıya ulaşıldıktan sonra yeni EXEN Coin üretimi yapılamayacaktır.

2. HANGI FİYATTAN SATACAKSINIZ?
EXEN Coin’ler, Bitexen tarafından kullanıcılara ücret karşılığı satılmaz, kullanıcılara ücretsiz olarak dağıtılır. EXEN Coin tahtalarında kullanıcılar kendi aralarında kendi belirledikleri fiyatlardan alım satım gerçekleştirebilecektir. Buraya tıklayarak EXEN Coin alım satım işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

3. EXEN COIN KİMLERE DAĞITILACAK?
5 milyon EXEN Coin, Bitexen’e üye olup hesabını onaylatan kullanıcılara ve bu kullanıcılara referans olan kullanıcılara dağıtılacak. Geri kalan EXEN Coin’ler, periyodik olarak düzenlenecek kampanya ve yarışmalarla yine kullanıcılara dağıtılacak.
5 Milyon Coin dağıtımının ardından, 22.09.2020 tarihi itibari ile üyelik ve referans kampanyası kapsamında dağıtılan EXEN Coin kampanyası tamamlanmıştır.

4. HERKESE EŞİT MİKTARDA MI DAĞITILACAK?
İlk kullanıcılara daha çok olacak şekilde; EXEN Coin Dağıtım ve Geri Alım Planı'nda ifade edilen dağıtım yöntemi izlenecektir.

5. EXEN COIN’LERİM HESABIMA NE ZAMAN GEÇECEK?
Gün içerisinde sistem otomatik olarak kullanıcı üyelik onay durumlarını kontrol ederek onaylı kullanıcılara ve referans olan kullanıcılara EXEN Coin aktarımlarını gerçekleştirecektir.
5 Milyon Coin dağıtımının ardından, 22.09.2020 tarihi itibari ile üyelik ve referans kampanyası kapsamında dağıtılan EXEN Coin kampanyası tamamlanmıştır.

6. NE KADAR EXEN COIN DAĞITILDIĞINI GÖREBİLECEK MİYİM?
Evet, sistem üzerinde güncel dağıtılan miktarı ve içerisinde bulunulan aşamayı yayınlamaktayız. Buraya tıklayarak Dağıtım&Geri Alım Bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

7. REFERANS OLDUĞUM KULLANICILAR İÇİN NE KADAR EXEN COIN ALDIĞIMI GÖREBİLECEK MİYİM?
Evet, kullanıcı panelinizde referans olduğunuz her bir kullanıcı için ne kadar EXEN Coin aldığınızı izleyebileceksiniz.
5 Milyon Coin dağıtımının ardından, 22.09.2020 tarihi itibari ile üyelik ve referans kampanyası kapsamında dağıtılan EXEN Coin kampanyası tamamlanmıştır.

8. GERİ ALIM DÖNEMLERİNDEN NE KADAR EXEN COIN ALACAKSINIZ?
Her geri alım döneminde,alım için kullanacağımız kripto-para miktarını önceden açıklayacağız. Ne kadar EXEN Coin alabildiğimiz, işlem tahtalarında oluşan fiyatlarla belirlenecektir. Dağıtım&Geri Alım Bilgilerinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

9. DAHA FAZLA EXEN COIN SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM, BELİRLİ FİYATTAN TOPLU ALIM YAPABİLİR MİYİM?
EXEN Coin bir ICO olmadığından biz platform olarak EXEN Coin satmıyoruz, ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Daha fazla EXEN Coin sahibi olmak istiyorsanız, daha fazla arkadaşınıza referans olabilir, EXEN Coin işlem tahtalarında diğer kullanıcılardan EXEN Coin alabilir veya ödüllü yarışmalara katılabilirsiniz.
5 Milyon Coin dağıtımının ardından, 22.09.2020 tarihi itibari ile üyelik ve referans kampanyası kapsamında dağıtılan EXEN Coin kampanyası tamamlanmıştır.

10. BITEXEN EXEN COIN’LERİ NE ZAMAN SATIN ALACAK?
EXEN Coin'lerin dağıtım başlangıcı 1 Ağustos 2018 olarak belirlenmiştir.
Takip eden her çeyrek yılın bitimini izleyen 3 gün boyunca Bitexen, o dönemde elde ettiği kripto-para gelirinin %50’si ederinde EXEN Coin’i, açmış olduğu EXEN Coin tahtalarındaki piyasa fiyatlarından düzenli olarak satın alacaktır ve Blockchain üzerinde imha ederek tedavülden kaldıracaktır. 
Halen Bitexen tarafından satın alınmamış ve yok edilmemiş EXEN Coin olduğu sürece düzenli olarak satın almalar devam edecektir.

11. EXEN COIN ALIMI YAPARKEN BİTEXEN TAVAN FİYATI BELİRLEYECEK Mİ?
14 milyon EXEN Coin geri alınana kadar fiyat ne kadar yüksek olursa olsun EXEN Coin işlem tahtalarından alım yapılacak, son 1 milyon EXEN Coin alınırken ise son 1 yıldaki ortalama EXEN Coin fiyatı tavan fiyat olarak belirlenerek emir girilecektir.

12. GERİ ALIM PROGRAMI SIRASINDA BİTEXEN PİYASAYA EMİRLERİ HANGİ TİPTEN GİRECEK?
Piyasa yapıcı ve piyasa alıcı olarak her iki tipten de emir girerek alımlar yapılacak, piyasa yapıcı alım emirlerimize satış olmaması durumunda piyasa fiyatı üzerinden alımlar yapılacak.

13. EXEN COİN’LERİMİ NE ZAMAN SATMALIYIM?
EXEN Coin modeli, işlem hacminin kullanıcı sayısıyla artması ve dolaşımdaki coin miktarının düzenli geri alımlarla azalması sonucunda EXEN Coin'in değer kazanması prensibine dayanır. Daha fazla kazanç için EXEN Coin'lerinizi uzun süre elinizde tutabileceğiniz gibi, piyasa fiyatı kazanç hedefinizi karşıladığı anda da, EXEN Coin işlem tahtalarında satış gerçekleştirebilirsiniz.

14. EXEN COIN DAĞITIMININ ICO’DAN FARKI NEDİR?
Kripto-para piyasasında yüzlerce örneği olan ve temel amacı topluluk fonlaması (crowd funding) olan ICO’lar, belli bir takvim içerisinde, size belli bir bedel karşılığı blok zincir üzerinde üretmiş oldukları token’ların satışını yaparak, projeleri için gerekli fonları sağlamak amaçlıdır.

ICO için üretilen kripto- paraların bir kısmı kurucu ve yatırımcılara ayrılır ve kalan kısmı ise belirlenen bir fiyat üzerinden kullanıcılara satılır. Bu token’ları satın alarak, bir nevi projeye fon sağlayarak yatırım yapmış olursunuz. Projenin başarılı olması durumunda, sahip olduğunuz token’lar satın almış olduğunuz ederin üzerine çıkarak size kazanç sağlayabileceği gibi, tersi durumda yapmış olduğunuz yatırım zarar ile de sonuçlanabilir.

EXEN Coin’lerin tamamı Bitexen tarafından ücretsiz olarak kullanıcılarına dağıtılacaktır.

15. EXEN COIN DAĞITIM VE GERİ ALIM KOŞULLARI DEĞİŞİR Mİ?
Bitexen, aşağıda belirtilen durumların gerçekleşmesiyle sınırı olmak kaydıyla, bu dökümanda belirtilen EXEN Coin dağıtım ve geri alım şartları hakkında değişiklik yapma hakkını saklı tutar:

Bitexen'in kripto-para alım satım platformu faaliyetlerini, komisyon gelirlerini ve muhasebe işleyişini doğrudan etkileyecek yasal düzenlemelerin yapılması,
1 Ocak 2019 tarihinde, o güne kadar kullanıcılara dağıtılan EXEN Coin miktarının 1.000.000'dan az olması,
Bitexen, yukarıda belirtilen durumlardan herhangi biri gerçekleştiğinde, kullanıcılarına yenilenen koşullarla ilgili bilgilendirmeleri ivedilikle yapmayı taahhüt eder.


Türkiye’nin en geniş ürün yelpazesine sahip dijital para alım satım platformu Bitexen, gelişmeye ve güncel kalmaya devam ediyor.  • Related Articles

  • EXEN Coin Nedir?

   EXEN Coin Nedir? EXEN Coin, Bitexen tarafından Ethereum blok zinciri üzerinde ERC-20 token standardı ile sadece 15 milyon adet üretilen yeni bir kripto-paradır. EXEN Coin, Bitexen kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıtılır. EXEN Coin, Bitexen ...
  • EXEN Coin Nasıl Çalışır?

   Kullanıcılar, kripto-para ile ilgilenen tanıdıklarına bizi referans göstererek yeni kullanıcılar kazandırmak suretiyle, belirli sayılarda EXEN’e ücretsiz olarak sahip olurlar. Kullanıcılar, EXEN Coin’lerinin miktarını artırmak için Bitexen’e daha ...
  • EXEN Coin Referans Ödül Etkinliği

   Bitexen’de hesap oluşturan kullanıcılarımızın, telefon, kimlik ve adres doğrulama işlemlerini tamamladıktan sonra Bitexen hesabına minimum 1 TL yatırma işlemi gerçekleştiren kullanıcılar Exen Coinlerini satabilme ve karşılığındaki  TL değerini ...
  • CryptoCamp Turkey Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

   Eğitime kimler katılabilir? Crypto Camp eğitimine katılım için 18 yaş sınırı vardır. Üniversite seviyesinde öğrenciler ve/veya çeşitli sektörlerde çalışan tüm profesyoneller başvuruda bulunabilir. Katılımcılar eğitim kayıtlarını eğitim sonunda ...
  • EXEN Coin Geri Alımı Nasıl Gerçekleşir?

   Bitexen, her ay, elde ettiği kripto-varlık gelirlerinin yarısını ve EXEN Coin'den elde ettiği gelirin tamamını kullanarak, kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıttığı EXEN Coin'leri platform üzerinden geri satın alır ve satın aldığı EXEN Coin'leri ...