Hesabıma Nasıl Türk Lirası Yatırabilirim?

Hesabıma Nasıl Türk Lirası Yatırabilirim?

Bitexen hesabınıza Türk Lirası yatırabilmek için; www.bitexen.com adresindeki hesabınıza giriş yaptıktan sonra, Ana Sayfa’da bulunan " Hesaplarım ” bölümündeki “Para Yatırma" seçeneğine tıkladıktan sonra en üstte para birimi olarak Türk Lirası’nı seçmeniz gerekmektedir.  

Açılan ekranda Şirket Ünvanı ile Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank,  Şekerbank, Golden Global Bank, FibaBanka, Türkiye Finans Katılım Bankası  ve güncel olarak anlaşmalı bankalarımız arasında yer alan diğer banka hesaplarına ait IBAN numaralarını ve size özel İşlem Açıklaması’nı görüntüleyebilirsiniz. Ardından bankanızın web sitesi ve mobil bankacılık hizmeti üzerinden gerekli alanları doldurarak vadesiz Türk Lirası hesabınızdan para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.  

Hangi Bankalardan Para Yatırabilirim?  

Ziraat Bankası, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank,  Şekerbank, Golden Global Bank, FibaBanka, Türkiye Finans Katılım Bankası ve güncel olarak anlaşmalı bankalarımız arasında yer alan diğer bankalar üzerinden işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirebilirsiniz. Anlaşmalı bankalarımız dışındaki tüm bankalardan da şirketimiz hesaplarına FAST ile 5.000 TL'ye kadar olan varlıklarınızı 7/24 aktarabilirsiniz. Ancak 5.000 TL'den büyük varlıklarınız EFT statüsünde transfer edileceğinden banka çalışma saatleri içerisinde yapılmalıdır. Banka çalışma saatleri dışında yapılan EFT işlemleri bir sonraki iş gününde hesabınıza yansıyacaktır.

Hesabıma Dolar Yatırabilir miyim?

Bitexen hesaplarına direkt olarak yabancı para birimi yatırma işlemi yapılamamaktadır. Bunun yerine hesabınıza Türk Lirası bakiyesi yatırdıktan sonra platformumuz içerisinde yer alan Dolar  (USDT, BUSD)  veya altına endeksli  (GOLDP)  aracılığı ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.    

Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar: 

  • Yalnızca kendi adınıza açılmış vadesiz Türk Lirası hesabınızdan para transferi gerçekleştirebilirsiniz. 

  • Transferiniz sırasında alıcı adının "Bitexen Teknoloji A.Ş" olduğundan emin olmanız gerekmektedir. 

  • Bitexen hesabınızda görüntülediğiniz "İşlem Açıklaması" alanındaki kodu EFT veya Havale işlemlerinde açıklama olarak girmeniz gerekmektedir.